KontaktGrudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310
obrazek nr 1

Współpraca Katedry Informatyki Stosowanej

Katedra Informatyki Stosowanej otwarta jest na propozycje współpracy. W celu nawiązania kontaktu prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Dotychczasowa współpraca KIS to między innymi:

Program Erasmus+

National University of Kharkiv Logo

W ramach programu Erasmus+ nawiązaliśmy współpracę z Charkowskim Uniwersytetem Narodowym im. Wasyla Karazina na Ukrainie oraz izraelskim ORT Braude College of Engineering w Karmieli.Współpraca dotyczy wymiany na jeden semestr studentów I, II i III stopnia oraz nauczycieli akademickich na krótką pięciodniową wizytę. Współpraca prowadzona jest od 2014 roku.

 

Hitachi Rail Europe

Hitachi Logo

Prowadzimy rozmowy z firmą Hitachi Rail Europe, która planuje w ramach procesu modernizacji PLK stworzyć w Toruniu centrum operacyjne zatrudniające informatyków i fizyków technicznych pracujących nad projektami do monitorowania bezpieczeństwa ruchu kolejowego.Pierwsze spotkanie odbyło się 29 listopada 2017 w jednostce Urzędu Miasta. W spotkaniu wzięli udział m. in. przedstawiciele spółki miejskiej URBITOR (operator dworca kolejowego), Piotr Zariczny z Centrum Wsparcia Biznesu oraz Michał Joachimiak z Katedry Informatyki Stosowanej.

 

VoiceLab

KIS współpracuje z firmą VoiceLab.AI z Gdańska zajmującą  się technologiami automatycznego rozpoznawania mowy. W ramach współpracy prowadzone są prace badawcze dotyczące zastosowania metod uczenia maszynowego (w tym głębokich sieci neuronowych) w tworzeniu modeli akustycznych gwarantujących wysoką skuteczność rozpoznawania mowy polskie.

Współpraca realizowana jest w ramach projektu „Opracowanie systemu Automatycznego Rozpoznawania Mowy (ARM) VoiceLab w oparciu o głębokie sieci neuronowe DNN (Deep Neural Networks) i stworzenie innowacyjnego systemu zbierania danych i treningu modeli akustycznych RAMD (Rapid Acoustic Model Development) w celu osiągnięcia super-human performance”  realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.

 

Nanyang Technological University in Singapore

Nanyang Technological University Logo

Współpraca z prof. Cheong Siew Ann z Nanyang Technological University w Singapurze w celu utworzenia pakietu oprogramowania w środowisku Matlab służącego do wizualizacji, segmentacji, klasteryzacji i analizy trajektorii układów dynamicznych oraz złożonych danych statycznych.
Współpraca została rozpoczęta w roku 2011.

Dedykowana strona oprogramowania Viser wraz z przykładami i publikacjami dotyczącymi zaimplementowanych metod znajduje się pod adresem:
http://www.is.umk.pl/~kdobosz/visertoolbox