Instytut Nauk Technicznych

KontaktGrudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Zgarnęli wszystkie granty z Nauk Ścisłych i Technicznych

Zdjęcie ilustracyjne

Wraz z ogłoszeniem wyników Debiutów przez Inicjatywę Doskonałości Uczelnię Badawczą w gronie laureatów znalazło się dwoje pracowników Katedry Automatyki i Systemów Pomiarowych, dr. inż. Rafał Szczepański oraz mgr. inż. Mateusz Tejer. Byli to jedyni laureaci VI edycji konkursu „Inicjatywa Doskonałości – Debiuty” w Naukach Ścisłych i Technicznych.

„Improving local path planning algorithms using Vehicle-to-Vehicle communication in multi-AGV system” to projekt badawczy dr. inż. Rafała Szczepańskiego, w którym zostanie wykorzystana komunikacja pomiędzy pojazdami w celu zwiększenia wydajności algorytmów lokalnego planowania ścieżki. Predykcja toru ruchu pozostałych pojazdów oraz ruchomych przeszkód w nieznanym środowisku zostanie zastosowana w celu doboru optymalnego sterowania zapewniającego krótki czas dodarcia do celu, płynność ruchu oraz bezkolizyjność.

Projekt badawczy mgr. inż. Mateusza Tejer o tytule „Collision free trajectory replanning for human-robot cooperation using Digital Twins with human movement prediction algorithm” ma na celu opracowanie struktury, która przewiduje ludzkie ruchy w oparciu o interakcję z ludźmi w wirtualnej rzeczywistości. Użytkownicy będą mogli zobaczyć oczekiwane ścieżki kooperującego ramienia robota. Gdy trajektoria będzie się pokrywała z predykcją pozycji człowieka zostanie ona zmieniona w czasie rzeczywistym na bezkolizyjną. Wykorzystane zostaną algorytmy uczenia przez wzmacnianie oraz sztuczna inteligencja.

Dofinansowanie wynosi 50 tysięcy na każdy projekt.

pozostałe wiadomości