Instytut Nauk Technicznych

KontaktGrudziądzka 5, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3310

Dzień Otwarty Kierunków Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych

Zdjęcie ilustracyjne
Dni otwarte w Instytucie Nauk Technicznych fot. Marcin Gahbler, Maciej Gurski

W dniu 15 grudnia br., w budynkach Centrum Nauk Technicznych UMK odbył się Dzień Otwarty Kierunków Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych. W wydarzeniu udział wzięła młodzież ze szkół średnich z Torunia i regionu. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą studiów na kierunku Automatyka i Robotyka oraz dowiedzieć się w jakich firmach zatrudnieni są nasi absolwenci. Omówiona została nowa siatka godzin z przedmiotami dostosowanymi do wymagań przemysłu 4.0, a także sztuczną inteligencją w automatyce.

Cieszy nas duża frekwencja podczas wydarzenia. Goście mogli zapoznać się z wyposażeniem pracowniami: Programowalnych Sterowników Przemysłowych, Robotów Przemysłowych, Maszyn Numerycznych oraz Robotów Mobilnych. Podczas zwiedzania uczennice i uczniowie mieli okazję porozmawiać z kadrą dydaktyczną. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z robotami przemysłowymi ABB i Stäubli, sterownikami przemysłowymi w tym w wersjach safety,  robotami mobilnymi i obrabiarkami sterowanymi numerycznie. Każda z osób mogła podejść, dotknąć, a w niektórych wypadkach samodzielnie uruchomić stanowiska. Młodzież chwaliła sobie praktyczny wymiar studiów, a także była mile zaskoczona nowoczesnym wyposażeniem i bardzo dobrymi warunkami lokalowymi, umożliwiającymi wykonywanie ćwiczeń laboratoryjnych samodzielnie, a nie tylko w zespołach. Mamy nadzieję, że z wieloma osobami biorącymi udział w wydarzeniu spotkamy się wkrótce na studiach.

Na kolejne wydarzenie z cyklu zapraszamy już za rok!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.